Ofis Tasarımı

Ofis Tasarımı
Sim Mimarlık Ofis tasarımları, marka değerinize katkı sağlayacak en önemli varlıklarınızdan biridir. Hem müşterilerinize, hem de potansiyel çalışanlarınıza kendinizi en doğru şekilde aktarmanızı sağlayacak şekilde düzenlenmelidir.
Ofis tasarımınız markanız için yapılan diğer çalışmalarla uygun şekilde gerçekleştirilmeli ve marka imajınızı desteklemelidir. Siz de ofisiniz için ilham verecek tasarımlar arıyorsanız, doğru yerdesiniz.

Ofis Tasarımları Nasıl Olmalı?
Ofisiniz, markanızı ve vizyonunuzu doğru yansıtacak şekilde tasarlanmalıdır. Günümüzde pek çok marka, sektöründe örnek alınacak ve yenilikçi ofis tasarımlarını uygulamak için birbirleriyle rekabet ediyor.
Çalışanlarınızın temel ihtiyaçlarının yanı sıra dinlenme ve eğlenme gibi ihtiyaçlarına da çözüm sunacak ofis tasarımları, çalışan memnuniyetinizi kayda değer şekilde arttırabilir. Ayrıca ofisinizi ziyaret eden müşterilerinizin ve tedarikçilerinizin de ilgisini çekecek tasarımlar, markanızı en doğru şekilde tanıtmanıza yardımcı olur.
Ofis tasarımınıza karar vermeden önce renk şemanızı belirlemeniz ve imajınızı netleştirmeniz önemlidir. Renk şemanızı belirlemek için hazır skalalardan da yararlanabilirsiniz.

Ofis Tasarımları için Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
Ofis tasarımınızı uygularken, iç mimaride kullanılan 60-30-10 kuralından yararlanabilirsiniz. Buna göre ofisinizde kullanacağınız 3 renkten bir tanesi ana renk olarak toplam alanın %60’’ında hakimdir. Bütünleyici olarak belirlediğiniz ikinci renk ise alanın %30’unda kullanılır. Kontrast renk ise, ofis içerisinde yalnızca %10 kadar değerlendirilir.
Renk seçimlerinizde mobilyalarınız, duvarlarınız, yer kaplamalarınız ve dekoratif objeleriniz dikkate alınır. Tüm seçimlerinizin birbiri ile uyumlu olacak şekilde aynı konsept içerisinde yapılması gerekir. Aynı zamanda ofis içerisinde yer vereceğiniz farklı alanların da birbirini tamamlayacak şekilde tasarlanması önemlidir.
Küçük alanlarda yapılacak ofis uygulamalarında dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunur. Küçük ofis dekorasyonu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Küçük Ofis Dekorasyon Fikirleri başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
Faaliyet gösterdiğiniz alanlara uygun şekilde yerleştirilecek mobilyalar, çalışan verimliliğini arttırma konusunda en önemli yardımcılardan biridir. Özellikle ekip yerleşimlerini doğru yapmak, odaklanarak çalışılabilecek özel alanları unutmamak ve yönetim ekibi için kapalı alanlar oluşturmak da önemli konular arasındadır.

Yaratıcı Fikirler Almanızı Sağlayacak Ofis Tasarımları
Günümüzde pek çok marka, rakiplerinin bir adım önüne geçmeye yardımcı olacak ilgi çekici ofis tasarımlarına yöneliyor. Siz de faaliyet gösterdiğiniz sektöre uygun tasarım örneklerini inceleyerek kendiniz için en doğru ofis tasarımlarını belirleyebilir ve hemen uygulayabilirsiniz.