Villa Tasarımı

Villa Tasarımı
Güzel ve şık bir eviniz varsa ne enfes bir koy manzarası ne de dağ esintisine ihtiyacınız yoktur. Modern villa tasarımıyla birlikte huzur, keyif ve ihtişam bir aradadır. Günümüz teknolojileri kullanılarak iyi bir mimari anlayışla tasarlanan villalar peyzaj alanları, saunası, havuzu ya da spor alanlarıyla size pek çok alternatif sunuyor. Artık şehir yaşamı insanı iyice daralttıkça bu yaşam alanlarının da şehrin dışına doğru kaydığı bir gerçek. İnsanlar gürültüden, patırtıdan, stresten uzak yaşam sürmeyi tercih ediyorlar dolayısıyla modern villa projeleri de bu anlamda seçimleri biraz daha artırıyor.
Modern Villa Dekorasyonları
Villanız tasarlanırken çocuklarınızın güvenliği, eğlencesi ve evinizin çevresi de göz önünde bulundurulmalı ve bulunduğu konsepte uygun olarak dizayn edilmesi gerekir. Modern villa mimarisi yapılırken ultra lüks standartlarda malzeme kullanımı önemlidir. Çünkü villanız size özel olacak ve istediğiniz gibi kişiselleştirebileceksiniz. Sim Mimarlık olarak biz bu konuda yetkin ve donanımlı bir ekiple çalışır ve sizin istediğiniz keyfi sizin için oluşturabiliriz.
Dekorasyonunuzu Kişiselleştirin
Modern villa dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken öncelik lüks ve konfordur. Gösterişli bir yaşam alanını oluşturmak ve kişiselleştirilmiş detaylarla özel tasarım oluşturmak villanıza da fark katacaktır. İlk olması gereken büyük pencereler. Çünkü büyük pencere mekanın tüm atmosferini baştan aşağıya değiştirir. Doğal bir ışık kaynağıdır ancak yapay aydınlatmalarda dekorun daha öne çıkmasını sağlar. Bunun için içeride ışığın sürekli tutulması önemlidir. Aydınlık bir mekan insanın içine huzur ve refah verir.
Havuz
Bir villanın odağında havuz olmalıdır. Özellikle lüks bir villa tasarlıyorsanız o zaman havuzu görmezden gelemezsiniz. Villanın modernliğini dışarıdan bakıldığı zaman havuzun sağlayacağını düşündüğümüzde burasının villanın odak noktası olması gerekir.
Zemin
Villa dekorasyonunda zemin döşemesi de önemlidir. Kullanılacak ahşap merdiven veya ıslak zemindeki karolar. Porselen karolar hem neme dayanıklıdır hem de şık bir görünüm sağlar. Fayanslarda renk seçimine dikkat edilmeli kolay temizlenebilir olmasının yanı sıra ahşapla uyum içerisinde olması gereklidir. Parlak ve hoş duran karo ve parkeler evin havasını değiştirir.